16 червня 2011 року, рівно 11 років тому, в м. Запоріжжя відбувся Перший політ вертольоту 8МСБ з двигунами ТВ3-117ВМА-СБМ1В 4Е серії, який став першим успіхом програми вертолітобудування АТ «МОТОР СІЧ».
В 2011 році Державною авіаційною службою України підприємству АТ «МОТОР СІЧ» був виданий Сертифікат розробника авіаційної техніки та Додатковий сертифікат типу № ДТВ-0003 на вертоліт 8МСБ.
Створення та подальший розвиток вертольоту 8МСБ та вітчизняної програми вертолітобудування в цілому – це результат плідної роботи багатотисячного колективу підприємства, а також цілої низки українських співвиконавців, наукових установ, сертифікаційних та випробувальних центрів.
Видатні висотні характеристики двигунів ТВ3-117ВМА-СБМ1В 4Е серії забезпечують можливість базування вертольоту на площадках, розташований на висоті до 4200 метрів, а його практична стеля становить 7300 м.
Вертоліт 8МСБ з двигунами ТВ3-117ВМА-СБМ1В 4Е серії встановив ряд світових рекордів, серед яких абсолютний рекорд висоти горизонтального польоту в класі Е1– 9155 м, що на 300 метрів перевищує висоту г. Еверест – найвищої гірської вершини світу.
Вертоліт відрізняється від аналогів простотою в обслуговуванні, високою ремонтопридатністю та надійністю.
Конструкція вертольоту забезпечує можливість встановлення широкого спектру спеціалізованого обладнання для виконання різних завдань.