«Єдність – це те, що дозволяє нам зараз зміцнювати суспільство, зміцнювати нашу державу і змінювати негативні тенденції нашої багатовікової історії. Чим сильніше єдність – тим більшою і швидшою буде наша перемога». Ці слова прозвучали у зверненні Президента України Володимира Зеленського до Верховної Ради наприкінці минулого року.
Саме єдність стала головним здобутком України у 2022 році. І тому День Соборності набуває сьогодні нових історичних значень, адже відтепер це не лише святкування Акта злуки Української та Західноукраїнської Народних Республік 1919 року, а й сподівання на Перемогу, деокупацію Криму, Донеччини, Луганщини, територій Запорізької та Херсонської областей і відновлення єдності всієї України.
З огляду на воєнний стан та заборону масових заходів цього року не було масштабних святкувань та традиційного Ланцюга Єдності. Втім, у Запоріжжі все одно відзначили День Соборності України. На урочистий мітинг біля пам’ятника Тарасу Шевченку зібрались представники обласної, міської та районної влади, військові, рятувальники, представники духовенства. Зокрема на заході були присутні голова Запорізької обласної ради Олена Жук, виконувач обов’язків міського голови Запоріжжя Анатолій Куртєв, голова Шевченківської районної адміністрації Федір Маєр.
Активну участь у заході взяли і моторівці: генеральний директор АТ «МОТОР СІЧ» Олексій Нікіфоров, депутати міської ради із фракції «Нова політика» на чолі з головою фракції, директором з комунікацій та соціального розвитку АТ «МОТОР СІЧ» Олексієм Басовим та молодіжна організація заводу.
Цього року не було гучних промов, учасники мітингу заспівали гімн та поклали квіти до пам’ятника Кобзарю. А Олексій Нікіфоров нагадав усім знамениту фразу, з якою і надалі має крокувати підприємство, місто, область та вся країна: «Коли ми єдині – ми непереможні»!